ayahuascareality

Az oldal az Amazonas medence sámánvilágával foglalkozik, az ottani spirituális világot, törzsi rituálékat, szokásokat próbálom egy befogadható, olvasható formában bemutatni itt. Ebbe a világba tartozik a természet, az elemek tisztelete, a dohány és a többi szent növény, orvosság, köztük az ayahuasca. Az "ayahuasca" az Amazonasi kecsua kifejezés, aminek számos fordítása létezik, mint a "lélek liánja", a "halottak indája", a "kis halál", a halál kötele", stb. Ez egyike a számos névnek amivel illetik. Mondhatni a legelterjedtebb. Maga az ayahausca egy, az Amazonasi törzsek által kultivált szakrális orvosság, amit vallásos céllal, szertartásos jelleggel vesznek magukhoz a bennszülöttek, egy ehhez tartozó, családonként változó rituálé keretében. Számtalan eltérő részletű szertartás ismeretes, családi titkok, különlegességek, amit a sámánok többnyire bizalmasan kezelnek, mivel ez a munka komoly felelősséget igényel. Dél-Amerikában több úgynevezett szinkretikus egyház is felbukkant, akik (többnyire keresztény)vallási gyakorlataik alapjának tekintik az alkalmankénti teafogyasztást, rituális jelleggel, közösen énekelve. Utóbb nyugati orvosok is elkezdték alkalmazni, például olyan szenvedélybetegségek kezelésére, mint például függőségek, traumák. Az ember a szertartás ideje alatt rituálisan elfogyasztott gyógytea hatására gyakran fizikai rosszullétet tapasztal, gyakori, hogy ki is hányja az elmondások alapján kellemetlen ízű teát. Erről több törzs, jellegzetesen a shipibo azt tartja, hogy az ember gyakran a félelmeit, a hazugságait hányja ki. Emiatt aztán nagy becsben tartják ezt a fajta tisztulást, noha nem feltétele a megtisztulásnak. Ezután mintegy látomás formájában egy szellemi utazáson vesz részt, amit érzelmek, felismerések, képek kísérnek. Különbözőségét abban tartják az első pillanatra hasonlónak tűnő hallucinogén szerekkel szemben, hogy nem egy mesterséges világba kalauzolja a gyógyulni vágyót, hanem önnön belső világába, ahol szembesül örömével, bánatával, boldogságával, és legbelsőbb félelmeivel is. Emiatt azt tartják, az utazás gyakran megviseli az embert pszichikailag. Nem ritka az újjászületés élménye, ami után a szertartáson részt vevő képes valóban megszabadulni a korábbi terheitől, nehézségeitől. Az Amazonas-beli indiánok azt tartják róla, hogy egy csodálatos gyógyszer, aminek a segítségével az ember kapcsolatot teremthet nem csak saját belső létével, hanem a szellemvilággal is, és szembenézve minden terhével, félelmével, megszabadulhat azoktól. Eddig sem pszichikai, sem fizikai függőség nem ismert, továbbá semmilyen mellékhatás nem került dokumentálásra.

Friss topikok

  • Janos78: Üdv mindenkinek!A nevem János.1 éve voltam Iquitosba.2 hetet sikerült a dzsungel mélyén eltöltenem... (2020.04.19. 21:00) 5000 indok
  • Endre Juhász: Sziasztok! Egy megjegyzésem lenne a fenti írással kapcsolatban. Az ayahuasca italt egyértelműen te... (2019.03.09. 22:00) Különböző ayahuasca főzetek
  • : Hol szerezzek sámámt? Egy fuvescigi beszerzesere sem vagyok felkeszulve mert nincsenek ilyen kapcs... (2018.07.09. 17:03) Nem kell a sámán !
  • Péter Kobza: Szia! Ahogy látom már 7 éve ennek a postnak, de azért remélem még jelzi hogy írtak hozzá! Én egy k... (2017.08.21. 15:02) Ayahuasca főzés
  • Zoltán Morta: A videókon a Tensegrity gyakorlatai láthatóak. Mostantól Budapesten a Jurányiban keddenként részt ... (2016.09.08. 03:26) Castaneda fimjei

Egy ayahuascával kapcsolatos vallomás, amivel tartozom...

2010.11.25. 18:10 - hanaura

Ma a hálán gondolkodtam, hogy milyen fontos dolog, és hogy ahhoz képest milyen ritkán érzi az ember, annak dacára, hogy mennyi jót kapunk az élettől, egymástól.

Naszóval, mint tudjátok a blog első pár hónapjáról, az első főzetek, sőt az első év sok-sok főzete házilag készült. Olvasni erről nagy melléfogásokat, az első alkalom nem nagyon szokott sikerülni, aztán lehet ezt fokozni, három-négy-öt-végtelen alkalomig.

És még sosem köszöntem meg itt, "hivatalosan" a barátomnak aki segített a főzetet elkészítenem, és megízlelni ezt a világot, ezt a szemléletet. Egy igazán szerény emberről van szó, aki nem érezné jól magát ha szemtől szembe mondanám, de ha mégis olvassa: leköteleztél!

Szóval a büszkeség. Tudjátok. Ilyenkor az ember egója nyilván rákezd, amikor örülni kellene meg hálásnak lenni, hogy á, ha ő nem segít, akkor is eljutok ugyanoda, csak majd más segít. Szerintem ez simán hálátlanság.

A hálátlanság pedig az egyik legundorítóbb dolog a világon. Nem hogy az ayahuascával, de még az emberi élettel, az emberséggel se fér össze. Aztán nem feltétlenül rosszból, de hajlamos az ember elfelejteni, hogy honnan jön, kik segítették, kiknek köszönheti azt hogy ott van ahol, hanem megy az elme program arról, hogy ő megváltotta a világot. Ez egy igazán emberi betegség, azt hiszem a hajlamot a többségünk hordozza magában. Arról nem is beszélve hogy mennyivel jobban érezhetem magam a bőrömben ha napi egy percet rászánok arra, hogy végiggondoljam, hogy mennyien fáradoztak azon hogy egyáltalán ott legyek ahol. És ha ez még nem is a Himalája csúcsa, akkor is. Mert törődtek velem, gondoskodtak rólam, és ezt biza nem jó elfelejteni.

Talán már írtam a kedvenc hindu mondásomról:

"Az igazi tudás első szimptómája az alázat."

És ez nagyon igaz. Amikor az ember bekukucskál ilyen törzsi medicinek segítségével a sripirualitás birodalmába, akkor gyorsan elhiszi a szép képekre, hogy ő isten, és ezeket ő teremtette, de az igazság az, hogy belehalnánk ebbe az életbe ha nem lennének mások, nem törődnének velünk, nem szeretnének minket. És valahogy a szellemvilágnak könnyebb hálásnak lenni, az ayahuascáról könnyebb ódákat zengeni, de az aki odáig elsegíyt bennünket, valahogy a feledés homályába vész. Vagy néha még rosszabb is.

Szóval most azon gondolkodom, milyen szerencsés is vagyok, és remélem hogy egyszer meghálálhatom majd annak, akitől ezt kaptam!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://ayahuascareality.blog.hu/api/trackback/id/tr462473103

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása